Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR

Kontakt +48 792 208 623

Zarejestrowany w maju 2009 roku Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” od początku swojej działalności reprezentuje interesy wszystkich swoich członków oraz aktywnie promuje izolacje poliuretanowe, upowszechnia korzyści wynikające ze stosowania izolacji termicznej ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR, a także stara się zapewnić izolacjom poliuretanowym pozycję rynkową adekwatną do ich wysokiej jakości.

 

Podstawowymi obszarami działalności „SIPUR” są: kwestie legislacyjne, normy techniczne, promocja – edukacja oraz zagadnienia ubezpieczeniowe.

 

Związek aktywnie współpracuje z organami państwowymi, instytutami badawczymi, polskimi i europejskimi związkami i stowarzyszeniami branżowymi, wyższymi uczelniami technicznymi i przyrodniczymi.

 

Członkami założycielami „SIPUR” były m.in. firmy: Bayer (obecnie Covestro), Huntsman (Poland), Kingspan Insulation (EcoTherm), Polychem Systems, PCC Prodex, Recticel.

 

Obecnie Związek zrzesza 27 firm produkcyjno-handlowo-usługowych (kliknij) działających w Polsce w branży poliuretanowej.

 

„SIPUR” zaprasza wszystkie firmy z branży PU (natryski poliuretanu otwarto i zamknięto-komórkowego oraz polimocznika, izolacje techniczne, płyty izolacyjne, płyty warstwowe, płyty SIP, rury preizolowane surowce, komponenty i systemy oraz urządzenia do produkcji i obróbki poliuretanu i polimocznika), które chcą wspólnie działać na rzecz rozwoju rynku izolacji i dla których istotny jest wysoki poziom oferowanych produktów i usług oraz rzetelne i uczciwe podejście do klientów i użytkowników, firm konkurencyjnych i pozostałych uczestników rynku.

Komfort

Bezpieczeństwo

Ekologia